Tropical Marine Power Easy Cations 500 ml
Tropical Marine Power Easy Cations 500 ml
00005103
Cena:29,95PLN
Ilość: kg.
Producent:
Tropical
Udostępnij:

MARINE POWER EASY CATIONS

MARINE POWER EASY CATIONS służy do suplementacji mikroelementów w akwarium morskim. Preparat zawiera mikroelementy (lit, stront, molibden, chrom, żelazo, bor, miedź, potas) niezbędne do prawidłowego rozwoju bezkręgowców morskich. Składniki preparatu zostały dobrane tak, aby optymalnie wpływać na kondycję mieszkańców akwarium morskiego.
Preparat MARINE POWER EASY CATIONS został opracowany tak, aby uzupełniać się z preparatem MARINE POWER EASY ANIONS, dlatego zalecamy używanie tych preparatów jednocześnie.

Znaczenie mikroelementów
Dla prawidłowego rozwoju fauny i flory morskiej w akwarium oprócz makroelementów niezbędne są pierwiastki, które w naturalnej wodzie morskiej występują w śladowych ilościach w postaci kationów i anionów. Makro- i mikroelementy odpowiadają za prawidłowy metabolizm mieszkańców akwarium. Wiele mikroelementów odpowiada za wzrost oraz za piękne kolory korali.

Zastosowanie preparatu MARINE POWER EASY CATIONS
Mikroelementy zawarte w preparacie są istotne dla wielu procesów metabolicznych bezkręgowców morskich i przy dynamicznie rozwijających się koralach wapiennych ich ilość może szybko spaść poniżej optymalnych wartości. Niewielkie ubytki tych pierwiastków nie są niebezpieczne dla korali, ale mogą wpływać na ich kondycję, hamować ich wzrost i powodować blaknięcie kolorów.

Dawkowanie
W celu utrzymania prawidłowych poziomów mikroelementów należy dodawać 20 ml (jedna pełna nakrętka) na 100 l wody co 4-5 dni.
Ze względu na to, że nadmiar mikroelementów może być szkodliwy dla mieszkańców akwarium oraz powodować inwazję niechcianych glonów, nie należy przekraczać zalecanych dawek.