Tropical Marine Power coral FOOD SPS gra100ml/70g
00005100
Cena:34,95PLN
Ilość: szt.
Producent:
Tropical
Udostępnij:

MARINE POWER CORAL FOOD SPS POWDER

POKARM Z ALGAMI I SKORUPIAKAMI DLA KORALOWCÓW

Wielkość pokarmu MARINE POWER CORAL FOOD SPS POWDER (1-250 µm) pozwala karmić koralowce niefotosyntezujące, koralowce miękkie, SPS-y, a także inne filtratory, jak gąbki, osłonice itp. Zaawansowana technologia produkcji pozwoliła uzyskać pokarm o bardzo szerokim zakresie cząsteczek pokarmu (1-550 µm), gdzie ponad 80% stanowią cząsteczki o wymiarach 1-250 µm.

Większość korali spotykanych w akwariach to gatunki żyjące w symbiozie z algami (zooksantellami). Proces fotosyntezy, który prowadzą zooksantelle wymaga dostępu do światła. Powstające w jej wyniku cukry stanowią źródło energii dla korali. Jednak, aby korale rosły, potrzebują też innych składników, które czerpią w drodze odżywiania heterotroficznego, wyłapując z wody morskiej fito- i zooplankton oraz substancje organiczne rozpuszczone w wodzie. W akwarium źródłem tych składników odżywczych dla koralowców jest MARINE POWER CORAL FOOD SPS POWDER, którego bogata receptura zawiera:
• mikroalgi (Spirulina platensis 7%, Chlorella vulgaris 4%),
• makroalgi morskie (Ascophyllum nodosum 4,8%, Laminaria digitata 1,5%, Lithothamnium calcareum 0,6%),
• skorupiaki i mięczaki morskie (kryl 10%, kalmary 6%, krewetki 5%, kalanus 2%),
• śledzie (8,5%),
• owady (10%),
• mikroelementy (żelazo, cynk, mangan, miedź, jod, selen, molibden) i witaminy, w tym witaminy z grupy B, witaminę D3 i stabilizowaną witaminę C.
Szczególnie cennym składnikiem pokarmu jest glon Lithothamnium calcareum, który stanowi źródło związków mineralnych, w tym wapnia i magnezu o bardzo wysokiej biodostępności.