Tropical Bacto-Active 30ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: TR-34301
  • Producent: Tropical
  • Dostępność: Posiadamy na stanie
  • szt.
  • 5,45 zł

 

Bacto-Active - Preparat z bakteriami do akwarium słodkowodnego i morskiego. Ułatwia start nowego akwarium oraz pielęgnację akwarium dojrzałego

 


Wyselekcjonowane szczepy bakterii szybko i skutecznie rozkładają zgromadzone w akwarium związki organiczne i wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. Dzięki ich pracy w nowo założonych akwariach w krótszym czasie ustala się równowaga biologiczna. Po zastosowaniu Bacto-Active tzw. syndrom nowego akwarium nie jest już problemem.


Regularne stosowanie preparatu Bacto-Active w akwariach dojrzałych ułatwia usuwanie gromadzącej się masy odpadów organicznych z podłoża, filtrów i elementów ozdobnych. Dzięki temu pielęgnacja akwarium staje się łatwiejsza. Bacto-Active aplikowany tuż po okresowych podmianach wody sprawia, że nawet w „starych” akwariach warunki życia dla organizmów wodnych są doskonałe, a opiekun ma mniej pracy z usuwaniem zalegających resztek organicznych. Dzięki systematycznemu korzystaniu z właściwości preparatu Bacto-Active woda jest czysta, przejrzysta i bezpieczna dla mieszkańców akwarium.

Stosowanie Bacto-Active pozwala na:


przyspieszenie kolonizacji akwarium przez bakterie nitryfikacyjne,
skrócenie czasu ustalenia się równowagi biologicznej w akwarium,
redukcję substancji organicznych produkowanych przez ryby,
poprawę warunków życia organizmów wodnych,
utrzymanie czystej i przejrzystej wody w akwarium.