Sera Floredepot 2,4 kg - substrat podżwirowy

  • Dodaj recenzję:
  • SE-3375
  • Producent: Sera
  • Dostępność: Dostępne
  • szt.
  • 30,93 zł

Sera floredepot - długotrwałe podłoże ze stymulatorami wzrostu roślin do akwariów słodkowodnych.


Sera Floredepot składa się z oczyszczonego piasku, pierwiastków śladowych, soli odżywczych i preparowanego torfu. Dodatkowo Sera Floredepot zawiera dodatek Siporaxu Mini, który korzystnie wpływa na osiedlanie się dobroczynnych bakterii w podłożu. Podkład pomaga utrzymać piękne i zielone rośliny w akwarium i przyczynia się do budowy silnego systemu korzeniowego.

Sera floredepot umieszcza się pod właściwym podłożem (piaskiem, żwirem) przy zakładaniu akwarium. Zrównoważona mieszanka piasku, torfu, niezbędnych substancji odżywczych i mikroelementów pozwala roślinom na szybki wzrost. Również w pierwszej fazie wzrostu (4-6 tydzień) rośliny są zasilane w substancje odżywcze. Ponadto, specjalna struktura podłoża pomaga w silnym ukorzenieniu roślin.  

Jak stosować Sera floredepot?

Sera Floredepot powinien być stosowany podczas zakładania akwarium. Należy wyznaczyć strefy gdzie będą posadzone rośliny i umieścić w wyznaczonych miejscach. Podkład Floredepot należy następnie przykryć warstwą żwiru, minimum 6cm. Tak przygotowane podłoże jest gotowe do użycia. Następnie należy nalać wody do około połowy akwarium, posadzić rośliny, ułożyć dekoracje i dopełnić wodą akwarium do wymaganego poziomu.

Sera Floredepot nie zawiera azotanów i fosforanów


Opakowanie 2.4kg wystarcza na akwarium 50-100l,
Opakowanie 4.7kg wystarcza na akwarium 100-200l