Pristine 100 mL odmulacz w płynie SEACHEMSEAPRISTINE100
Pristine 100 mL odmulacz w płynie SEACHEM
SEAPRISTINE100
Cena:
33,35PLN
Ilość: szt.
Producent:
Seachem
Udostępnij:
Share

Seachem Pristine 100ml - odmulacz w płynie

Pristine – wykorzystuje biologiczne, naturalne, niechemiczne metody, aby zwiększyć jakość wody. Zawiera w sobie bakterie, którerozkładają nadmiar żywności oraz martwą materię organiczną w systemachsłodkowodnych i morskich. Zmniejsza również nadmiar składników przemiany materii (np. amoniak, azotany, azotyny), które są w większych stężeniach trujące, mniejszych stresogenne, a także napędzają wzrost organizmów chorobotwórczych.

Zalety Seachem Pristine

  • Odmulacz w płynie
  • Szybko i bezpiecznie eliminuje resztki materii organicznej i detrytusu
  • Poprawia przejrzystość wody
  • Skuteczny w walce z błoną białkową

Pristine sprawia, że woda jest bardziej klarowna, orazma pozytywny wpływ na kondycję zdrowotną środowiska wodnego. Szczepy bakterii zawarte w Pristine mogą rozwijać się w słonej lub słodkiej wodzie, i są w stanie utylizować szeroką gamę związków organicznych w tym tłuszcze, które mogą powodować nieestetyczny wygląd wody. W odróżnieniu od tradycyjnych bakteriinitryfikacyjnych, ta mieszanka bakteryjna może dostosować się do warunków niskotlenowych, lub wysoko tlenowych i nadal się mnożyć oraz poprawiać jakość wody.Biopolimery produkowane przez poszczególne kolonie bakterii zwiększają klarowność wody. Szczepy bakterii w Pristine są unikatowe i dobrane w takisposób by dostosować się do różnych warunków środowiskowych.

Zalecenia

Przed użyciem wstrząśnij. Wyłącz UV/ozon. Wlej 1 zakrętkę (5ml) na każde 40l wody. Później wlewaj dawkę podtrzymującą 1 zakrętka (5ml) na80l wody w przypadkach zmiany w obsadzie zbiornika, czyszczenia filtra lubpodawaniu leków. W przypadku podawania antybiotyków powinny zostać one usunięteprzez węgiel aktywowany, oraz powinna zostać dokonana podmiana wody. Nie włączaj ozonu lub lampy UV przez 2-3 dni, aby pozwolić bakteriom na osiedlenie się w zbiorniku. Powtarzające się problemy z wysoką zawartością niektórych związków mogą wskazywać na przekarmianie lub niewystarczająca filtrację.