HOB-S-20-30HOB-S-20-30HOB-S-20-30HOB-S-20-30
HOB-S-20-30
HOB-S-20-30
HOB-S-20-30
HOB-S-20-30
Udostępnij:
Share

Korzeń Red Moor 1kg


Zamieszczone zdjęcia korzeni są poglądowe, z uwagi na fakt iż jest to wytwór natury każdy korzeń jest inny.

W aukcji umieściliśmy poglądowe zdjęcia tak aby zobrazować jak w przybliżeniu wygląda około 1kg.

Korzenie wysyłane są losowo


Charakterystycznie poskręcane korzenie drzew sprowadzane z różnych stron świata. Kupowane w stanie suchym są jasne, żółtawe do beżowych, jednak po zanurzeniu w wodzie szybko zmieniają barwę na soczyście brązową. Są dostępne w różnych rozmiarach. Przed umieszczeniem w akwarium warto przez kilka tygodni wymoczyć je w wodzie. W przeciwnym razie będą wypływać na powierzchnię.Alternatywnie można obciążyć ich podstawy kamieniami, stabilizując je w ten sposób na dnie.

Przez jakiś czas od umieszczenia korzeni w akwarium na ich powierzchni może utrzymywać się nieestetyczny, galaretowaty nalot. To zjawisko normalne i samoistnie przeminie. Nalot ten można też samodzielnie usuwać, odsysając go wężem podczas podmian wody lub ścierając miękką szczoteczką do zębów. Jest on również zjadany przez krewetki japońskie (Caridina multidentata) oraz małe zbrojniki z rodzaju Otocinclus, które warto wpuścić do akwarium.

Korzenie mogą zmieniać kolor wody na lekko herbaciany, jednak pod tym względem są o wiele mniej kłopotliwe niż inne rodzaje drewna stosowanego w akwarystyce. Przebarwienia te usuwa się, stosując częstsze podmiany wody oraz umieszczając w filtrze wkład węglowy.

Użyte w akwariach słodkowodnych prezentują swoje naturalne piękno.Tworzą naturalne kryjówki dla mieszkańców zbiornika oraz miejsca zacienienia, w których ryby czują się bezpiecznie. Korzenie przez pierwszy okres po umieszczeniu w akwarium uwalniają niewielkie ilości tanin do wody,nieznacznie zabarwiając ją oraz obniżając pH. Oferowane drewno jest suche i nie tonie odrazu. Można je umieścić w akwarium na dwa sposoby:- po wymoczeniu (do momentu, aż nasiąknie wodą i zacznie tonąć)- bezpośrednio włożyć do akwarium, przywiązane żyłką do kamienia, który utrzyma korzeń pod wodą aż do czasu jego nasiąknięcia.