Flourish Potassium 500 mL SEACHEM nawóz potasFlourish Potassium 500 mL SEACHEM nawóz potas
Flourish Potassium 500 mL SEACHEM nawóz potas
Flourish Potassium 500 mL SEACHEM nawóz potas
Cena:65,65PLN
Ilość: szt.
Producent:
Seachem
Udostępnij:

SEACHEM Flourish Potassium 500 mL nawóz potas

Flourish Potassium zawiera 50 000 mg/l potasu w postaci dostępnej dla roślin w akwarium. Pierwiastek ten jest jednym w kilku, mających istotne znaczenie dla zapewnienia intensywnego wzrostu roślin. W intensywnie obsadzonym roślinami zbiorniku mogą wystąpić niedobory potasu. Inną przyczyną może być uboga zawartość pierwiastków w wodzie. W obu przypadkach potas stanowi czynnik ograniczający wzrost. Flourish Potassium zapobiega niedoborom potasu (objawiającym się żółknięciem liści) i przyspiesza wzrost roślin.

Zalety Seachem Flourish Potassium

  • Dodatek potasu dla akwarium roślinnego
  • Wysoko skoncentrowany (50000 mg / l)
  • Nie zawiera fosforanów ani azotanów co czyni go idealnym do zastosowania z Flouirhs Nitroge i Flourish Phosphorus

Najłatwiej dostępnymi źródłami tego pierwiastka są azotan i fosforan potasu. Niestety obydwie te substancje wprowadzają jednak do systemu azot i fosfor, co zaburza stosunek N:P:K (azot: fosfor: potas). Aby temu zapobiec Flourish Potassium jest otrzymywany z siarczanu.

Sposób użycia

Jedna nakrętka (5 ml) na każde 125 l objętości akwarium. Ta dawka pozwala zwiększyć poziom potasu o 2 mg/l. Stosować 2 – 3 razy w tygodniu lub w miarę potrzeby. Objawy niedoboru potasu u roślin objawiają się chlorozą (żółknięciem) i martwicą liści, osłabieniem pędów i systemu korzeniowego.

Analiza składu

Rozpuszczalny potas wyrażony jako (K2O) 5,8%

Źródło: siarczanu potasu

Potas w postaci wolnej jest obecny w stężeniu 50 000 ppm (5%). Przepisy wymagają, by podawać jego zawartość pod postacią związku, który nie jest obecny w preparacie (K2O) zamiast w bardziej czytelnej postaci (K).