Flourish Phosphorus 500 mL SEACHEM nawóz fosforowySEAFLPHOS500
Flourish Phosphorus 500 mL SEACHEM nawóz fosforowy
SEAFLPHOS500
Cena:
76,97PLN
Ilość: szt.
Producent:
Seachem
Udostępnij:
Share

Flourish Phosphorus 500 mL SEACHEM nawóz fosforowy

Flourish Phosphorus  jest bezpiecznym roztworem (4500 mg fosforanów na litr) fosforanu potasu, umożliwiającym dokładne dozowanie tej substancji. W przeciwieństwie do innych podobnych produktów, zawierających mieszaninę azotanów i fosforanów Flourish Phosphorus pozwala na podawanie fosforu w ilości optymalnej dla roślin bez ryzyka podniesienia poziomu azotanów. Stosowany zgodnie z zaleceniami przyspiesza wzrost roślin wodnych. Zaleca się używanie razem z Flourish Nitrogen i Flourish Potassium.

Zalety Seachem Flourisch Phosphorus

  • Dodatek fosforu do akwarium roślinnego
  • Bezpieczny 4500 mg / l roztwór fosforanu potasu

Flourish Phosphorus nie zawiera azotu, co umożliwia podwyższanie poziomu fosforu bez ryzyka zwiększenia stężenia azotanów.

Sposób użycia

  • POCZĄTKUJĄCY: 2,5 ml (pół nakrętki) na każde 80 litrów pojemności zbiornika, raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od potrzeb. Niedobór fosforu objawia się między innymi zahamowaniem wzrostu i ciemnozielonym zabarwieniem pędów.
  • ZAAWANSOWANY: dawka zalecana początkującym akwarystom podwyższa poziom fosforu o 0,05 mg/l (0,15 mg/l dla fosforanów). Optymalny poziom tego pierwiastka może się zmieniać w zależności od obsadzenia akwarium roślinami, ale najczęściej waha się między 0,15 a 1,0 mg/l. Zaleca się sprawdzenie poziomu fosforanów za pomocą odpowiedniego testu. W uzyskania właściwego poziomu fosforu pomocny może okazać się następujący wzór: 0,2vp=m, gdzie v= objętość zbiornika w litrach, p= planowany wzrost poziomu fosforu, m= objętość preparatu Flourish Phosphorus. Na przykład, jeśli chcemy zwiększyć poziom fosforu do 0,1mg/l w zbiorniku o pojemności 80 litrów, musimy dodać 0,2x80x0,1=1,6 ml preparatu.

Skład gwarantowany

  • Całkowite fosforany (P2O5) 0,3%
  • Rozpuszczalny tlenek potasu (K2O) 0,2%