Flourish Iron 500 mL SEACHEM żelazo FE2+Flourish Iron 500 mL SEACHEM żelazo FE2+
Flourish Iron 500 mL SEACHEM żelazo FE2+
Flourish Iron 500 mL SEACHEM żelazo FE2+
Cena:76,97PLN
Ilość: szt.
Producent:
Seachem
Udostępnij:

SEACHEM Flourish Iron 500 mL żelazo FE2+

  • Wysoko skoncentrowany (10000 mg / L)
  • Jego ważny składnik Glukonian żelazawy jest lepiej przyswajalny niż żelazo-EDTA

Flourish Iron to wysoko skoncentrowany (10 000 mg/l) preparat zawierający jony żelazawe (Fe2+) w postaci glukonianu. Zalecany do stosowania w przypadkach, kiedy zapotrzebowanie na żelazo przekracza ilości, których jest w stanie dostarczyć preparat Flourish lub w zbiorniku dojdzie do silnego deficytu tego pierwiastka (co objawia się między innymi żółknięciem tkanki liściowej, skróceniem lub nadmiernym wydłużeniem się pędów). Produkt nie zawiera fosforanów ani azotanów.

Żelazo zawarte we Flourish Iron w postaci glukonianu żelazawego dostarcza tego pierwiastka w formie łatwiej przyswajalnej dla roślin niż związki z kwasem wersetowym (EDTA) połączonym z jonem żelazowym (Fe3+).Ponieważ rośliny wykorzystują jony dwuwartościowe, przekształcenie jonów Fe3+ w dostępną dla nich postać wymaga zużytkowania dodatkowej energii.

Sposób użycia

Jedna nakrętka (5ml) na każde 200 litrów wody w zbiorniku, co pozwala na utrzymanie zawartości żelaza na poziomie 0,1 mg/l. Mniejsze dawki: każde nacięcie gwintu we wnętrzu nakrętki odpowiada objętości 1ml. Do sprawdzania stężenia żelaza zaleca się stosowanie testu Multi Test: Iron. Preparat podawać w przypadku pojawienia się objawów niedoboru żelaza (zwykle w młodych pędach), takich jak żółknięcie (chloroza) tkankiliściowej między żyłkami, skrócenie lub nadmierne wyciąganie się pędów.

Zawartość

Żelazo (Fe) – 1,0%

Kupujący ten produkt kupili także: