POJEMNIK MODUŁ MULTIKANI PHOSMAXBASIC AQUAEL

  • Dodaj recenzję:
  • AQ110524
  • Producent: AQUAEL
  • Dostępność: Dostępne
  • szt.
  • 42,14 zł

Aquael Pojemnik filt. PHOSMAX BASIC-MULTIKANI

Moduł o pojemności 1l, który zawiera PhosMAX Basic i jest przeznaczony do rozbudowy filtra MULTIKANI. Służy do chemicznej absorpcji rozpuszczonych w wodzie fosforanów będących jedną z głównych przyczyn rozwoju w akwarium uciążliwych glonów. Działa selektywnie, więc nie wychwytuje z wody pożytecznych związków takich jak mikroelementy i witaminy.

Jak działa PhosMAX Basic?
Unikalne związki chemiczne zastosowane w PhosMAX Basic posiadają doskonałe właściwości sorpcyjne. Pochłaniają z wody rozpuszczone w niej jony fosforanowe, przez co wyjątkowo skutecznie zapobiegają rozwojowi glonów. PhosMAX Basic ma postać miniaturowych kulek, które w drodze reakcji chemicznej wychwytują z wody fosforany.

Gdzie i kiedy sprawdza się PhosMAX Basic?
MULTI CARTRIDGE PRO PhosMAX Basic jest przeznaczony do rozbudowy filtra MULTIKANI. Szczególnie polecany jest do zbiorników z bardzo dużą ilością ryb karmionych pokarmami mięsnymi (np. duże pielęgnice, sumy) oraz pozbawionych roślin będących naturalnymi absorbentami fosforanów. Stosowanie PhosMAX Basic pozwala na ograniczenie wielkości i częstotliwości podmian wody oraz skutecznie zapobiega rozwojowi glonów w zbiorniku.

Jak stosować PhosMAX Basic?
MULTI CARTRIDGE PRO PhosMAX Basic jest od razu gotowy do użycia i nie wymaga płukania ani wykonywania żadnych innych dodatkowych czynności.

Jak długo działa PhosMAX Basic?
Sposób działania wkładu PhosMAX Basic (sorpcja) sprawia, że ulega on stopniowemu wypełnieniu i zużyciu. W celu zachowania optymalnych właściwości filtracyjnych należy go wymieniać nie rzadziej niż co 4 tygodnie.

Filtr MULTIKANI można dowolnie rozbudowywać w zależności od potrzeb dostosowując go do wielkościposiadanego akwarium. W celu rozbudowy filtra należy umieścić moduł MULTI CARTRIDGE PRO PhosMAX Basic za wkładami do filtracji mechanicznej i biologicznej. Operację wymiany wkładów należy poprzedzić odłączeniem zespołu sterującego od pokrywy filtra MULTIKANI, a dzięki funkcji by-pass, nie ma potrzeby odłączania pompy od zasilania. Do odkręcania koszyków należy posłużyć się specjalnym kluczem znajdującym się we wgłębieniu na wierzchniej stronie pokrywy kompletnej.

Jeden moduł, pojemnik MULTI CARTRIDGE PRO PhosMAX Basic może wystarczyć do filtracji akwarium o pojemności 320 l, przy filtrze MULTIKANI rozbudowanym do 8 modułów.