505024
Cena:23,86PLN
Producent:
Seachem
Udostępnij:

SEACHEM AmGuard 100 mL na amoniak

AmGuard jest preparatem do usuwania wolnego amoniaku, który znakomicie sprawdza się w sytuacjach awaryjnych. Seachem AmGuard w ciągu gilku minut reaguje z amoniakme, nie wpływając  na odczyn wody. Preparat można stosować podczas dojrzewania zbiornika.

Wykrywanie amoniaku

Amoniak występuje w dwóch postaciach - wolnej i jonowej, jednak tylko ta pierwsza forma jest toskyczna. Do kontrolowania poziomu wolnego amoniaku zaleca się używanie „Ammonia Alert” lub „Multi Test: Free and Total Ammonia. „AmGuard” usuwa także chlor i chloraminę.

Zastosowanie Seachem AmGuard

  • Początkujący: stosować 1 nakrętkę (5ml) na każde 20l wody, codziennie lub w zależności od potrzeb, aby zneutralizować znajdujący się w wodzie amoniak. (Uwaga: nakrętka w opakowaniach 2l i 4l ma pojemność 10ml).
  • Zaawansowany: Jeśli test „Ammonia Alert” pokaże podwyższony poziom amoniaku (pole ALERT), stosować dziennie 1 nakrętkę (5ml) preparatu na każde 400l wody. Jeśli stężenie amoniaku jest niebezpiecznie wysokie (pole ALARM), stosować codziennie 1 nakrętkę na każde 200l wody. Przy stężeniu toksycznym (pole TOXIC), zaleca się stosowanie 1 nakrętki preparatu (5ml) na każde 80l wody.
  • Ekspert: Kontrolować poziom amoniaku za pomocą „MultiTest: Free & Total Ammonia”. Stosować zawartość jednej nakrętki (5ml) na każde 40l wody, w celu usunięcia 1mg/l (ppm) wolnego amoniaku. Alternatywnie można posłużyć się następującym wzorem do obliczenia potrzebnej ilości „AmGuard”: m = 0,125AV gdzie A to stężenie amoniaku w mg/L, V – objętość wody, m – objętość „AmGuard”, której należy użyć. Na przykład: aby usunąć 1mg/l amoniaku z 380 litrów wody, należy użyć 0,125 * 1 * 380 = 47,5ml. Jeśli temperatura wody przekracza 30oC, nie zaleca się stosowania preparatu.